Organize Sanayi Bölgesi 1289 Nolu Parsel Dolu Harman Köyü Merkez/Siirt
trende

Siirt Fıstığı İşleme Merkezi

Siirt Fıstığı İşleme Merkezi

Siirt Fıstığı İşleme Tesisi, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti mali işbirliği çerçevesinde finanse edilen ve Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülen Rekabetçi Sektörler Programı kapsamında, faaliyete geçirilmiş bir tesistir. Tesisimiz şu anda Siirt İl Özel İdaresi (% 98,4) ve Siirt İli Fıstık Üreticileri Birliği (%1.6) pay ortaklığıyla kurulmuş olan Siirt Fıstığı İşleme Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi bünyesinde faaliyetlerini sürdürmektedir.
Kavlatma (Yaş kabuk soyma)-Kurutma, Çıtlak ayırma (Ağzı açık ve kapalıları ayırma), Kavurma, Kırma (İç fıstık çıkarma), İç fıstık İşleme (Renk standardizasyonu, Zar soyma, İç fıstık Kavurma, İç fıstık doğrama, Fıstık unu elde etme, Fıstık ezmesi elde etme), Paketleme hatlarıyla yapılacak işleme göre saatte ortalama 3 ton ürün işleme kapasitesiyle tesisimiz her türlü hizmeti vermektedir.

Tesis kendi enerjisinin bir kısmını karşılayabilecek Güneş Enerjisi Panellerine sahiptir. Toplamda 80 KW enerji üretimi yapılmaktadır. Tesisimizin hakkında daha fazla bilgi için resmi ve Fistalora markasını ziyaret edebilirsiniz.

Tesisimizde işlenip, üretimi yapılabilen ürünler aşağıdaki gibidir:

  • Kavrulmamış (Çiğ, Kavlak)  Kabuklu Siirt Fıstığı
  • Kavrulmuş (Tuzlu) Kabuklu Siirt Fıstığı
  • Çiğ İç Siirt Fıstığı
  • Kavrulmuş  İç Siirt Fıstığı
  • Siirt Fıstığı Ezmesi
  • Siirt Fıstığı Unu

Ürün Görselleri

İletişim Bilgileri
Telefon

Telefon

mail

mail

adres

adres

ETİKETLER: ,
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz